راهنمای خرید کفپوش پی‌وی‌سی PVC

کفپوش پی‌وی‌سی (PVC) نیز یکی از صدها، بلکه هزاران محصول نفتی/پلاستیکی است که بشر را معتاد نفت کرده‌اند! مواد پی‌وی‌سی و بالطبع کفپوش پی‌وی‌سی سبک، مقاوم، ضد آب، قابل انعطاف و در عین‌حال ارزان قیمت‌اند. لذا این نوع کفپوش پی‌وی‌سی PVC می‌تواند جایگزینی مناسب و به‌صرفه برای کفپوش‌های گران‌تر مانند پارکت چوبی و پارکت لمینت باشد. از لحاظ زیبایی نیز کفپوش PVC با تنوع طرح و رنگی که دارد می‌تواند زینت بخش منزل و محل کار شما باشد.
در حال حاضر کفپوش‌های پی وی سی هم باکیفیت مناسب تولید می‌شوند و هم از نظر ظاهری می‌توانند تا حد زیادی از موادی همچون سنگ و چوب غیرقابل تشخیص باشند. مدل‌ها و طرح‌های متنوعی از کفپوش های PVC را که در فروشگاه ماهون موجوداند می‌توانید مشاهده و سفارش دهید. اما ابتدا برای آشنایی بیشتر با راهنمای خرید کفپوش پی‌وی‌سی همراه باشید.
راهنمای خرید کفپوش

پلی وینال کلوراید Poly Vinyl Chloride یا PVC نوعی از مواد پلاستیکی بسیار پرکاربرد از مشتقات نفتی است. این محصول بسیار مقاوم و منعطف است. کفپوش پی‌وی‌سی ترکیبی است از مواد فشرده‌ی پی‌وی‌سی، فیبر و چند لایه‌ی دیگر که در نهایت محصولی نازک، زیبا و مقاوم به دست می‌دهد.

همانطور که از تصویر بر می‌آید، کفپوش‌های PVC از چند لایه تشکیل شده است. هر یک از این لایه‌ها وظیفه‌ای دارند که شرح آن از این قرار است:
ساختار کفپوش پی‌وی‌سی (PVC)

لایه‌ی UV: وظیفه‎ی این لایه، حفاظت از سطح کفپوش است.
لایه‌ی پوششی: وجود این لایه باعث می‌شود که کفپوش بسیار مقاوم باشد.
لایه‌ی طرح: همانطور که از اسمش پیداست، لایه‌ی چاپ شده است.
لایه‌ی اصلی: این لایه از مواد پی‌وی‌سی و استخوان‌بندی کفپوش است.
لایه‌ی زیرین: این لایه زیر کفپوش چسبیده است و از تاب برداشتن کفپوش جلوگیری می‌کند.

برای ادامه‌ی مقاله به خرید کفپوش PVC مراجعه کنید.

منبع این نوشته : منبع
کفپوش ,پی‌وی‌سی ,لایه‌ی ,لایه ,مواد ,کفپوش‌های ,کفپوش پی‌وی‌سی ,خرید کفپوش ,بسیار مقاوم ,راهنمای خرید ,مواد پی‌وی‌سی ,خرید کفپوش پی‌وی‌سی